English

31. maja Atiker Konyaspor osvojio je svoj prvi konačni turski kup, u meču protiv Medipol Basaksehir u penalima su osvojili Kup sjeverozapadne pokrajine Eskisehir.

U prvom krugu turskog kupa od sezone 2007.-08. U kojem niti jedan od istaknutih “velikih tri” klubova – Besiktas, Fenerbahce i Galatasaray – nisu se natjecali, Basaksehir i Konyaspor završili su regularno i dodatno vrijeme rezultatom 0-0.

Obožavatelji su potrčali na terenu nakon što je Konyasporov slovenski branitelj Nejc Skubic pogodio mrežu sa bijele tačke  na Eskisehiru novoizgrađenom stadionu s 34.930 mjesta.

Uz pobjedu, Konyaspor je zaradio mjesto u UEFA Euroliga sljedeće sezone.

Basaksehir je došao do konačne pobjede pobijedivši suparnika Fenerbahcea u Istanbulu u poluvremenu u polufinalu. Konyaspor je prošao Kasimpasa 4-3 .

Basaksehir, utemeljen 1990. godine, osvojio je prvu pobjedu u Ligi prvaka tijekom vikenda, jer su se kvalificirali za preliminarni krug osvajajući drugo mjesto u turskom Super Ligu. (Izvještavanje Tuvan Gumrukcu, uredništvo G Crossea)